RG Ateliér, s.r.o. | Obchodný riaditeľ: | Martin Repka | 0905 821 738 | Kontakt: bazeny@rga.sk |

Aký vybrať bazén?

Článok z časopisu Pekné bývanie 4/2014.

Aký si vybrať bazén? Koľko vydržia?

Pri výbere bazéna by ste mali zvážiť predovšetkým otázku, ako dlho ho chcete využívať?

Nafukovací samonosný

Životnosť: Je vyrobený z tenkej fólie s hrúbkou niekoľko desiatok milimetra. Životnosť takýchto bazénov je pár sezón a aj to iba vtedy, ak ho neprepichnete a správne ho zazimujete. 

Výhody:  Najlacnejšia alternatíva záhradného kúpania. Najrýchlejšia montáž. Nemajú pevné a tvrdé časti, preto sú veľmi vhodné pre deti. Stačí nafúknuť horný prstenec a stúpajúca voda sama bazén postaví. Voda sa v ňom rýchlo zohreje, pretože sa ohrieva aj cez teleso bazéna.

Nevýhody:  Ide o krátkodobé riešenie kúpania v záhrade.

Základná cena bez príslušenstva: od 65,-€  

 


 Montovaný bazén

 Životnosť: Má steny z pozinkovaného plechu, fólia je hrubá od 0,4 - 0,6 mm. Výrobcovia dávajú záruku dva roky.                   Fólia by mala vydržať päť rokov, plech minimálne desať rokov. Lacnejšie bazény sa od iných kvalitnejších líšia   hrúbkou materiálov a ich povrchovou úpravou.

 Výhody: Rýchla montáž, plechové steny plnia funkciu strateného debnenia. Fólia sa dá ľahko vymeniť. 

 Nevýhody: Nižšia životnosť a záruka, fólia je náchylná na pretrhnutie a časom sa môže zdeformovať. Montované bazény ponúkajú iba v oválnych tvaroch.  

                                                                                Základná cena vane bez príslušenstva a techológie: od 450,-€  

 


Plastový bazén

Životnosť: Je vyrobený z 5 - 8 mm hrubého polypropylénu. Výrobcovia dávajú na konštrukciu záruku zvyčajne dva roky. Pri dobrej starostlivosti by mal vydržať niekoľko rokov (To závisí aj od spôsobu užívania, prostredia okolo bazéna a použitej úpravy vody).

Výhody. Nenáročná stavebná príprava (cenová výhoda pri svojpomocnej predpríprave), vaňa slúži ako stratené debnenie, nižšia cena.

Nevýhody: Plast je farebne nestály, po čase vybledne. Je náchylný na poškriabanie, alebo vydutie. Pre prepravu sa vyrába iba do obmedzených rozmerov. Cenovo vyššia cena stavebnej predprípravy, pokiaľ to bude realizovať firma.

Základná cena vane bez príslušenstva a technológie: od 2 500,-€   

 


Akrylátový bazén

 Životnosť: Nazýva sa aj laminátový bazén. Ide o spojenie sklenených vlákien a živice. Na rozdiel od plastovej verzie, nemá viditeľné zvary. Ich životnosť sa pohybuje okolo 15 - 20 rokov.

 Výhody: Kvalitné produkty majú vytvrdenú gélovú úpravu, čo im zabezpečuje dobrú mechanickú odolnosť.

 Nevýhody: Menej kvalitné bazény sú náchylné na praskliny vane. Pri nekvalitne vykonanej predprípravy (výkop, spodné lôžko), môže jedna strana vane klesnúť, prípadne aj prasknúť.

 Základná cena vane bez príslušenstva a technológie: od 4 500,-€

 

 


Železobetónová vaňa s fóliou   --          ODPORŮČA  KOLEKTÍV  RGA  BAZÉNY 

Životnosť: Tento typ bazéna Vám pri kvalitnej stavebnej realizácii vydrží prakticky neobmedzene (doživotne). Fólia hrúbka do 1,5 mm je pevná, stálofarebná, odolná proti UV žiareniu a plesniam, vystužená vysokopevnostnou mriežkou. Výrobcovia dávajú na fóliu záruku desať a viac rokov. Čo sa týka životnosti, odborníci hovoria tomuto typu aj večný bazén. Za minulej éry sa stavali len železobetónové bazény, ktoré sú funkčné doteraz (Moderná úprava - fólia).

Výhody: Tvarová a rozmerová variabilita, jednoduchá údržba aj oprava. Pri špeciálnom zavesení fólie, jednoduchá výmena fólie. 

Nevýhody: Stavebná príprava je časovo pomerne náročná (vytvrdnutie betónu). Bazén vyžaduje železobetónovú vanu. Po čase sa môžu na fólii objaviť drobné záhyby. Je to však iba estetická chyba (Rýchla oprava).

Základná cena vane bez príslušenstva a technológie: od 5 000,-€

 


Bazén s obkladom 

 Životnosť: Tiež je potrebná vaňa zo železobetónu, finálny povrch býva z keramického obkladu, alebo mozaiky. Od zhotoviteľa dostanete záruku dva roky, jeho životnosť je dvadsať a viac rokov.

 Výhody: Veľmi dobrý estetický dojem, takmer neobmedzená tvarová aj rozmerová ponuka.    

 Nevýhody: Takisto má časovo náročnú prípravu, okrem toho musí byť hydroizolácia, aj vyšpárovanie urobené veľmi precízne. Rekonštrukcia býva veľmi náročná. tento typ bazéna dlhšie vydrží v interiéri. (Problematické čistenie, je potrebné čistiť medzi škárami, vysávač to z ťažkosťou dôkladne očistí.)    

  Základná cena vane bez príslušenstva a technológie: od 9 000,-€

 


Keramický bazén

Životnosť: Je vyrobený z keramického prachu s reflexnými časticami, ktoré na povrchu vytvárajú 3D efekt. Od výrobcu dostanete záruku od dvoch do dvadsiatich rokov. Jeho životnosť sa odhaduje až na dvadsať rokov.

Výhody: V porovnaní s plastom, ide o veľmi trvácny a odolný materiál. Odoláva jemnému mechanickému, aj chemickému poškodeniu. Bazény tohto typu bývajú vybavené samočistiacim a samoúdržbovým systémom (Momentálna novinka).

Nevýhody: Patria do vysokej cenovej kategórie. Tvarová, aj rozmerová ponuka býva obmedzená. (Pozor na kvalitnú predprípravu a kvalitné uloženie bazéna).

Základná cena vane bez príslušenstva a technológie: od 14 000,-€    

 


Večne živé antikoro  (Nerezový bazén) 

  Životnosť: Bazény sa vyrábajú z ušľachtilej ocele, ktorá im zaručuje nesmrteľnosť. Záruka výrobcov je dva roky.

  Výhody: Odolné proti korózii a mrazu, bazény netreba na zimu vypúšťať (Kvalitnejší nerez). Majú vynikajúce antibakteriálne a čistiace schopnosti. Bazény z tohto materiálu sa vyznačujú trvalou tesnosťou. Sú stálofarebné a odolné proti UV.

  Nevýhody: Vyššia obstarávacia cena.

  Základná cena vane bez príslušenstva a technológie: od 50 000,-€

Sme tu pre Vás !
Potrebujete poradiť ?

Rozhodujete sa, ktorý bazén je pre Vás ten pravý? Potrebujete poradiť, aké parametre zastrešenia sú pre Vás vhodné? Zaujíma Vás cenová kalkulácia? Alebo si chcete dohodnúť schôdzku s našim špecialistom?

Kontaktujte nás

Realizované projekty

Pozrite si realizované projekty bazénov Magiline.

Kde nás nájdete ?